Tanssikoulu Flow

Syksyn tanssitunneille ilmoittautuminen on nyt auki!

Toivottavasti olette nauttineet kesälomastanne ja antaneet tanssijalkojen levätä! Käynnistämme pian syyskauden toimintaamme ja tässä hieman lisätietoja tulevasta kaudesta.

Tässä kohdin on hyvä kiittää Flow’lta lähteviä tanssinopettajia: kiitos siis kuluneista kausista Ria, Emmi, Lotta E., Noora ja Krista! Vaikka moni tanssinopettaja siirtyi kevään jälkeen muihin töihin ja osa sai opiskelupaikan kauempaa, voimme samalla toivottaa tervetulleeksi uusia tuttavuuksia. Saanko esitellä: Roosa Uusitalo, Iida Lehkonen, Veera Malmivaara ja Iina Piskonen! Voit tutustua heihin tarkemmin opettajat-sivun kautta.

Lukujärjestys tarjoilee paljon uusia ryhmiä, toivottavasti löydätte sieltä itsellenne sopivia tanssitunteja! Uudet ohjaajamme tuovat taatusti vaihtelevaa luonnetta ja kiinnostavia tapoja jatkaa tuttuja tanssituntejamme sekä startata aivan uusia harrasteryhmiä. Tule ja kokeile vaikka useampaa vaihtoehtoa! Ilmoittautuminen on auki nyt!

Syksyn kalenterista löydätte loma-ajat ja muut kauden tärkeät päivämäärät. Tässä nyt tärkeimmät:

Kauden kesto 22.8. - 13.12.2020
Tarkennus: Arkiryhmien (ma-pe) kausi kestää 24.8. - 4.12. ja viikonloppuryhmien kausi kestää 22.8. - 13.12. Näin kaikki ryhmät harjoittelevat syyskauden aikana 14 kertaa.

Monia saattaa askarruttaa tuleva syksy ja mahdollinen toinen korona-virusaalto. Olemme tehneet varasuunnitelmia, mikäli kevään kaltainen poikkeustila toistuu. Toivon teidän kaikkien tutustuvan maksuehtoihimme, joita on nyt päivitetty erityisesti poikkeustilaa silmällä pitäen.

Lopuksi vinkki haasteita kaipaaville tanssijoillemme, joilla on aiempaa taustaa katutansseista: Perustamme Veera Malmivaaran perjantai-iltaan juniori-ikäisten (12-15v.) tanssijoiden hip hop pienryhmän, joka osallistuu mahdollisuuksien mukaan lähialueiden tanssikilpailuihin ja esiintymisiin. Koetanssi pidetään ryhmän ensimmäisen tanssitunnin aikana eli 28.8. klo 18.45-20.00. Ilmoittaudu mukaan lähettämällä tekstiviesti numeroon 050 4363 755. Mukaan normaalit tanssivermeet, juomapullo ja sisäkengät. Niin ja iloinen mieli! Koetanssi muistuttaa tavallista tanssituntia, eikä sitä tarvitse jännittää!

Tervetuloa mukaan värikkääseen syksyyn, mieluiten tanssien!