Tanssikoulu Flow

Syksyn lukujärjestys on nyt julkaistu!

Jipii! Olemme julkaisseet tulevan syksyn lukujärjestyksen. Vielä joitakin osasia uupuu, mutta heinäkuun alkuun mennessä on myös epävarmojen tuntien tilanne selvillä. Ennen ilmoittautumista tanssitunneille, tutustuthan tarkoin ohjeisiimme.

Muita hyödyllisiä sivuja syksyyn liittyen:

Hinnasto

Tärkeät päivämäärät

Maksuehdot

Säännöt

Uusina opettajina meillä aloittavat Anni Lämsä, Sonja Annala, Nino Seikkula ja Aleksi Kyllönen. Toivotamme heidät lämpimästi tervetulleiksi! Päivitämme uusista opettajista lisätiedot sivuillemme kesän aikana.

Muita merkittäviä muutoksia on kausimaksuun sisältyvä näytöksen videotaltiointi, joten kaikki esitykset ovat ladattavissa pilvipalvelun kautta viimeistään 4 kk kuluttua näytöksestä.

Sen lisäksi pidämme mahdollisesti kaksi näytöstä kauden päätteeksi. Pienemmät tanssioppilaamme saavat oman näytöksen 18.12, kun hieman vanhemmat oppilaamme saavat esiintyä täyspitkässä näytöksessä maanantaina 19.12. Tähän saamme varmistuksen viimeistään kauden alussa.

Saimme paljon toiveita tuntitarjontamme monipuolistamiseen erityisesti Tuusulassa ja saimmekin järjestettyä muutamia lisätunteja ensi syksylle. Tanssitunnit jatkuvat Klemetskogin koululla parin vuoden tauon jälkeen ja Jokelaan saadaan lasten hip hop -tunteja nykyisten show-tuntien lisäksi.

Iloista kesälomaa kaikille! Onneksi pian on taas syksy, heheh!