Tanssikoulu Flow

Niko ja Akim locking-matkalla Pariisissa

Opettajamme Niko ja Akim ystävineen matkustivat marraskuun lopussa Pay The Cost To Be The Boss-kisoihin Pariisiin. Tapahtuma keräsi jo kolmatta vuotta peräkkäin yhteen kaikki maailman parhaat lockaajat. Kisoja järjestää ranskalainen P.Lock, joka on ehdottomasti eräs maailman menestyneimpiä lockaajia.

Niko kommentoi viikonlopun tunnelmia tuoreeltaan: "Kaksipäiväinen PTCTBTB oli inspiroivimpia tapahtumia pitkään aikaan. Suomen jengi battlasi sekä 3 vs 3 että 1 vs 1 -sarjoissa, mutta huikeasta tasosta johtuen kärkisijat jäivät nappaamatta. Pisimmälle selvisi tällä kertaa Akim, joka taisteli soolokarsinnoissa itsensä kahdeksan parhaan joukkoon."

Ei se mitään, Team Finland, ensi vuonna uusiksi! Onneksi hyvät tunnelmat tallentuivat videolle.