Tanssikoulu Flow

Ensi kauden kisaryhmien koetanssi 1.6!

Etsimme uusia tanssijoita kilpaileviin erityisryhmiimme!

Jos täytät ensi vuonna vähintään 16 vuotta ja sinulla on jonkin verran tanssitaustaa, hae rohkeasti mukaan! Kisaryhmän kausi kestää yhden vuoden ja kaikki ryhmämme osallistuvat kauden aikana ainakin kahteen tanssikilpailuun, mahdollisuuksien mukaan useampaankin. Kausimaksut sisältävät opetuksen. Kisavaatteet, matkat ja kilpailumaksut tulee jokaisen tanssijan kustantaa itse.

Koetanssitilaisuudet 1.6. Studiolla (Wärtsilänkatu 61, Järvenpää). Hakijoiden tulee ottaa mukaan tavalliset treenivaatteet, juomapullo ja iloinen mieli. Hip hop -ryhmiin hakevat varautuvat myös sisälenkkareilla. Kaikki tanssimateriaali opetetaan paikan päällä, myös improvisointia voi olla mukana. Kaiken kaikkiaan tilaisuudesta pyritään tekemään tavallisen tanssitunnin kaltainen ja kannustava kokemus kaikille hakijoille!


Aikuisten Hip Hop Showcase –ryhmä, koetanssi klo 18-19.30.
Ryhmä harjoittelee syyskaudella perjantaisin klo 18.30-20.00 Järvenpäässä.
Opettajana Kiki, kausimaksu 300 eur.

Aikuisten Hip Hop Pienryhmä, koetanssi klo 18-19.30.
Ryhmä harjoittelee syyskaudella keskiviikkoisin klo 19.30-21.00 ja lauantaisin klo 11.30-13.00 Järvenpäässä. Lisäksi oppilaat valitsevat yhden ilmaistunnin lukujärjestyksestä.
Opettajana Anni, kausimaksu 600 eur.

Aikuisten Nykytanssiryhmä, koetanssi klo 19.30-21.00.
Ryhmä harjoittelee syyskaudella sunnuntaisin klo 12.30-14.00 Järvenpäässä
Opettajana Jonna, kausimaksu 300 eur.

Ilmoittaudu mukaan etukäteen, soita tai lähetä tekstiviesti numeroon 050 4363 755.